Modelka haute couture a modelka plus size.

 

Modelka dużych rozmiarów (z ang. plus-size model) – kobieta (modelka) specjalizująca się w promocji ubrań dużych, obszernych, w szczególności prêt-à-porter. Modelki plus size generalnie występują w rozmiary ubrań od 40 do 52, najczęściej od 42 do 46. Czyli jest to bardzo  daleko od rozmiaru 34 u modelek z haute couture.

Dziewczyny plus size mają małą konkurencję w swojej kategorii a więc i lepiej mogą zarobić. Od zawsze był rynek dla tych osób, a tendencje światowe wykazują, ze będzie się on zwiększał.

Wymogi: panie w rozmiarach od 38 do 50, o proporcjonalnej sylwetce, zadbanych włosach, dłoniach, cerze, fotogeniczne, wzrost powyżej 173 cm i wiek powyżej 18 roku życia. Przeważnie nie ma górnej granicy wiekowej, więc mile widziane są również panie powyżej 40 – stego roku życia.

 

Modelka plus size – wymiary i wymogi.

 

Agencje plus size w Polsce: http://maxilook.pl/ , http://nobodysperfect.pl/

 

Modelka –wymogi.

Agencje przeważnie określają na swoich stronach internetowych wymogi stawiane kandydatom na modelki. Standardem jest jednak kilka rzeczy: wzrost, wiek, wymiary.

Kandydatka na modelkę to dziewczyna w przedziale wiekowym: 14-22 lata. 14 lat to absolutne minimum dla agencji. Przeważnie agencje przetrzymują dziewczynki w wieku 14 lat na długich kontraktach w agencji tylko po to by nie poszły do innej. Taka dziewczyna nie jest samodzielna prawnie a więc to rodzice podpisują umowy oraz decydują o pracach/wyjazdach modelki. Nie jest to dogodna sytuacja dla agencji, również dlatego że takie dziewczyny nie sa gotowe na stres i ciężką pracę modelki.

Maksymalnym wiekiem dla kandydatki na modelkę, która nie ma profesjonalnego portfolio to wiek 17-18 lat. Dziewczyny starsze aby agencja mogła zrobić z nimi cokolwiek muszą mieć już za sobą budowę swojej „książki”. O „książce modelki”, czyli portfolio napiszę w osobnym wątku.

Wzrost: minimum to 174cm, górna granica to 182cm.

Wymiary: najważniejsze są  talia /58-63 cm/ i  biodra /85-90 cm/. Jeżeli  nieco odbiegasz od tych wymiarów, ale wiesz, że bez większych wyrzeczeń możesz je osiągnąć to wyślij swoje zgłoszenie do agencji. Powiedzą Ci czy masz szansę,  oraz gdzie masz za dużo centymetrów. Jednak dopóki te kryteria nie zostaną spełnione, agencja nie będzie w stanie zapewnić Ci odpowiedniej promocji=> brak zleceń.

Gdzie mierzyć?: talia jest w miejscu najwęższym na powierzchni brzucha, Talia modelki chodź trochę powinna przypominać coś takiego: > <

biodra: w najszerszym miejscu; stań przed lustrem będzie Ci łatwiej znaleźć to miejsce.

Ponadto: brak tauaży, blizn i skaz na skórze, dziwnych kolczyków, nadmiernej opalenizny, zadbane włosy i skóra. Jeśli masz trądzik- czym prędzej udaj się do dermatologa aby się go pozbyć. Nie dostaniesz pracy bez ładnej cery, bo nikt nie będzie wynajmował retuszerów aby godzinami czyścili zdjęcie.

 

Pamiętajcie, że  uroda jest pojęciem względnym. Osoba powszechnie uważana przez swoje otoczenie za „piękną/przystojną” może okazać się całkowicie niefotogeniczna!

 

 Profil modelki. Wymiary i wymogi modelki.

 

Model.

 

Wymogi dotyczące wyglądu modeli są bardzo różne. Agencje zazwyczaj określają, że model powinien mieć minimum 18 lat, ponieważ w tym wieku ma już bardziej męski wygląd. Wymogi co do wzrostu to:  optymalny wzrost to od 186 do 189 cm, minimum to 183 cm, a maksimum to 192 cm.

Rzadko kiedy spotyka się dokładne wymogi co do wymiarów modeli.

Najważniejsze jest aby miał on wysportowaną sylwetkę oraz widoczną rzeźbę ciała. Najważniejszy u modeli jest tors. Tak zwany „kaloryfer” na brzuchu to absolutny standard. Agencje nie preferują napakowanych kolesi. Model musi wyglądać zdrowo i apetycznie. Włosy są równie ważne. Styliści fryzur preferują troszkę dłuższe włosy modeli, ponieważ mogą zrobić o wiele więcej fryzur, ale dłuższe włosy to nie wymóg obowiązkowy.

 

Profil modela. Wymogi i wymiary modela.

 

Agencje modeli w Polsce: prawie wszystkie agencje modelek mają kilku modeli w swojej bazie. Najbardziej znaną agencją w Polsce reprezentującą tylko modeli jest Panda Models http://pandamodels.com.pl/

Share →